Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Välj säsong:

Välj serie:

Dam 3 Västsv. Västra

Senaste resultat
Tid Match Resultat
Sön 2018-10-14 17:25 HP Kongelf - HK Varberg 0 - 0
12:05 Göteborg Finest IK - Onsala HK 17 - 18
Fre 2018-10-12 19:30 HF Kropps 12 - Redbergslids IK 17 - 16
Tor 2018-10-11 20:30 HP Warta - Baltica 20 - 23
Ons 2018-10-10 20:45 Sporttjejerna - Torslanda HK 20 - 28
Sön 2018-10-07 19:00 Onsala HK - HP Kongelf 20 - 17
12:15 Redbergslids IK - Heidlös 22 - 19
Lör 2018-10-06 16:30 HK Varberg - HF Kropps 12 28 - 13
16:00 Torslanda HK - Göteborg Finest IK 19 - 16
14:35 Baltica - Sporttjejerna 17 - 22
Tabell
Lag SP V O F +/- P +/-
Torslanda HK 3 3 0 0 71 - 56 6 15
HK Varberg 2 2 0 0 56 - 23 4 33
Onsala HK 2 2 0 0 38 - 34 4 4
Göteborg Finest IK 3 1 0 2 55 - 51 2 4
HP Warta 2 1 0 1 43 - 40 2 3
Redbergslids IK 2 1 0 1 38 - 36 2 2
Sporttjejerna 3 1 0 2 59 - 68 2 -9
Baltica 3 1 0 2 54 - 64 2 -10
HF Kropps 12 2 1 0 1 30 - 44 2 -14
HP Kongelf 2 0 0 2 37 - 44 0 -7
Heidlös 2 0 0 2 29 - 50 0 -21
Kommande matcher
Tid Match Arena
Ons 2018-10-17 19:45 HK Varberg - Göteborg Finest IK Varbergs Idrottshall
Lör 2018-10-20 15:00 Torslanda HK - HP Warta Torslanda Sporthall A
17:45 Onsala HK - Sporttjejerna Aranäshallen A
Sön 2018-10-21 15:50 Heidlös - HF Kropps 12 Heidhallen, Göteborg
16:55 Redbergslids IK - HP Kongelf Rosendalshallen A Göteborg
Tis 2018-10-23 20:15 HP Warta - Onsala HK Lundby Strand 1 Göteborg
20:45 HP Kongelf - Heidlös Kungälvs Idrottshall
Ons 2018-10-24 19:15 Sporttjejerna - HK Varberg Valhalla A Göteborg
20:45 Göteborg Finest IK - Redbergslids IK Valhalla A Göteborg
Fre 2018-10-26 19:30 HF Kropps 12 - Onsala HK Rimnershallen A
Lör 2018-10-27 15:25 Baltica - Torslanda HK Förbohallen Stenkullen
Fre 2018-11-09 19:30 HF Kropps 12 - HP Kongelf Rimnershallen A
Lör 2018-11-10 18:00 Heidlös - Göteborg Finest IK Heidhallen, Göteborg
Sön 2018-11-11 16:00 HK Varberg - HP Warta Varbergs Idrottshall
18:45 Onsala HK - Baltica Aranäshallen A
19:40 Redbergslids IK - Sporttjejerna Rosendalshallen A Göteborg
Ons 2018-11-14 20:15 Sporttjejerna - Heidlös Valhalla A Göteborg
Tor 2018-11-15 20:45 HP Warta - Redbergslids IK Valhalla A Göteborg
Fre 2018-11-16 19:15 Göteborg Finest IK - HF Kropps 12 Valhalla A Göteborg
Lör 2018-11-17 14:10 Torslanda HK - Onsala HK Torslanda Sporthall A
15:45 Baltica - HK Varberg Förbohallen Stenkullen
Sön 2018-11-25 15:30 HK Varberg - Torslanda HK Varbergs Idrottshall
16:10 Heidlös - HP Warta Heidhallen, Göteborg
17:10 Redbergslids IK - Baltica Rosendalshallen A Göteborg
17:30 HF Kropps 12 - Sporttjejerna Rimnershallen A
18:05 HP Kongelf - Göteborg Finest IK Kungälvs Idrottshall
Tor 2018-11-29 20:30 HP Warta - HF Kropps 12 Lundby Strand 1 Göteborg
Fre 2018-11-30 19:15 Sporttjejerna - HP Kongelf Valhalla A Göteborg
Lör 2018-12-01 15:30 Baltica - Heidlös Förbohallen Stenkullen
18:00 Torslanda HK - Redbergslids IK Torslanda Sporthall A
Sön 2018-12-02 18:45 Onsala HK - HK Varberg Aranäshallen A
Tor 2018-12-06 20:45 Göteborg Finest IK - Sporttjejerna Valhalla A Göteborg
Fre 2018-12-07 19:30 HF Kropps 12 - Baltica Rimnershallen A
Sön 2018-12-09 15:15 Heidlös - Torslanda HK Heidhallen, Göteborg
17:35 Redbergslids IK - Onsala HK Rosendalshallen A Göteborg
17:45 HP Kongelf - HP Warta Mimershallen A Kungälv
Tor 2018-12-13 20:55 HP Warta - Göteborg Finest IK Lundby Strand 1 Göteborg
Lör 2018-12-15 14:40 Baltica - HP Kongelf Förbohallen Stenkullen
16:30 HK Varberg - Redbergslids IK Varbergs Idrottshall
17:50 Torslanda HK - HF Kropps 12 Torslanda Sporthall A
Sön 2018-12-16 16:00 Onsala HK - Heidlös Aranäshallen A
Fre 2019-01-11 18:15 Göteborg Finest IK - HP Warta Valhalla A Göteborg
19:30 HF Kropps 12 - Torslanda HK Rimnershallen A
Lör 2019-01-12 16:30 Redbergslids IK - HK Varberg Rosendalshallen A Göteborg
Sön 2019-01-13 14:30 HP Kongelf - Baltica Kungälvs Idrottshall
16:50 Heidlös - Onsala HK Heidhallen, Göteborg
Tis 2019-01-15 20:15 HP Warta - HP Kongelf Lundby Strand 1 Göteborg
Ons 2019-01-16 19:30 Sporttjejerna - Göteborg Finest IK Valhalla A Göteborg
20:30 Onsala HK - Redbergslids IK Aranäshallen B
Fre 2019-01-18 19:00 Torslanda HK - Heidlös Torslanda Sporthall A
Sön 2019-01-20 16:05 Baltica - HF Kropps 12 Förbohallen Stenkullen
Fre 2019-01-25 19:30 HF Kropps 12 - HP Warta Rimnershallen A
Lör 2019-01-26 16:00 HK Varberg - Onsala HK Varbergs Idrottshall
Sön 2019-01-27 13:20 Heidlös - Baltica Heidhallen, Göteborg
16:55 Redbergslids IK - Torslanda HK Rosendalshallen A Göteborg
18:15 HP Kongelf - Sporttjejerna Kungälvs Idrottshall
Tis 2019-01-29 20:15 HP Warta - Heidlös Lundby Strand 1 Göteborg
Ons 2019-01-30 19:45 Sporttjejerna - HF Kropps 12 Valhalla A Göteborg
Tor 2019-01-31 20:45 Göteborg Finest IK - HP Kongelf Valhalla A Göteborg
Sön 2019-02-03 15:25 Torslanda HK - HK Varberg Torslanda Sporthall A
17:00 Baltica - Redbergslids IK Förbohallen Stenkullen
Fre 2019-02-08 19:30 HF Kropps 12 - Göteborg Finest IK Rimnershallen A
Lör 2019-02-09 15:30 HK Varberg - Baltica Varbergs Idrottshall
Sön 2019-02-10 10:00 Onsala HK - Torslanda HK Aranäshallen A
15:00 Redbergslids IK - HP Warta Rosendalshallen A Göteborg
15:00 Heidlös - Sporttjejerna Heidhallen, Göteborg
Ons 2019-02-20 19:15 Göteborg Finest IK - Heidlös Valhalla A Göteborg
Tor 2019-02-21 20:30 HP Warta - HK Varberg Lundby Strand 1 Göteborg
21:00 Sporttjejerna - Redbergslids IK Valhalla A Göteborg
Lör 2019-02-23 16:10 Baltica - Onsala HK Förbohallen Stenkullen
Sön 2019-02-24 18:40 HP Kongelf - HF Kropps 12 Kungälvs Idrottshall
Lör 2019-03-02 13:40 Torslanda HK - Baltica Torslanda Sporthall A
17:00 HK Varberg - Sporttjejerna Varbergs Idrottshall
Sön 2019-03-03 15:00 Heidlös - HP Kongelf Heidhallen, Göteborg
16:45 Redbergslids IK - Göteborg Finest IK Rosendalshallen A Göteborg
18:45 Onsala HK - HP Warta Aranäshallen A
Tis 2019-03-05 20:15 HP Warta - Torslanda HK Lundby Strand 1 Göteborg
Ons 2019-03-06 19:00 Göteborg Finest IK - HK Varberg Valhalla A Göteborg
Fre 2019-03-08 19:30 HF Kropps 12 - Heidlös Rimnershallen A
Lör 2019-03-09 15:45 Sporttjejerna - Onsala HK Valhalla A Göteborg
Sön 2019-03-10 18:30 HP Kongelf - Redbergslids IK Kungälvs Idrottshall
Lör 2019-03-16 15:00 HK Varberg - HP Kongelf Varbergs Idrottshall
Sön 2019-03-17 15:10 Redbergslids IK - HF Kropps 12 Rosendalshallen A Göteborg
18:35 Onsala HK - Göteborg Finest IK Aranäshallen A
18:40 Baltica - HP Warta Förbohallen Stenkullen
19:15 Torslanda HK - Sporttjejerna Torslanda Sporthall A
Ons 2019-03-20 20:15 Göteborg Finest IK - Torslanda HK Valhalla A Göteborg
Tor 2019-03-21 20:45 Sporttjejerna - Baltica Valhalla A Göteborg
Fre 2019-03-22 19:30 HF Kropps 12 - HK Varberg Rimnershallen A
Sön 2019-03-24 14:45 Heidlös - Redbergslids IK Heidhallen, Göteborg
19:40 HP Kongelf - Onsala HK Kungälvs Idrottshall
Tis 2019-03-26 20:15 HP Warta - Sporttjejerna Lundby Strand 1 Göteborg
Lör 2019-03-30 15:00 HK Varberg - Heidlös Varbergs Idrottshall
Sön 2019-03-31 14:10 Baltica - Göteborg Finest IK Förbohallen Stenkullen
15:45 Torslanda HK - HP Kongelf Torslanda Sporthall A
16:15 Onsala HK - HF Kropps 12 Aranäshallen B

Informationen hämtas från Svenska Handbollförbundets Tävlingsadministration.

Postadress:
BK Heid - Handboll
Transistorgatan 25
42135 Västra Frölunda

Besöksadress:
Heidhallen, Transistorgatan 25
42135 Västra Frölunda

Kontakt:
Tel: 0763-959797
E-post: This is a mailto link

Se all info